100x160cm Synthetic Leather Apparel Sewing PU Fabric for Furniture Bag Sofa Car DIY Material Leather Chair Faux Leather Fabric
Preisspanne: €53,95 bis €54,95 incl. MwSt
Mit dem Kauf bestätigst du, dass du unsere AGB, Widerrufsrecht, & Datenschutzerklärung zur Kenntnis genommen hast und akzeptierst.
Wir liefern deutschlandweit 🙂 Schweizer Kunden bestellen bitte über MeinEinkauf.
UNSER VERSPRECHEN BEI COSPLAYHERO
Riesige Auswahl an Cosplays & Kostümen verschiedener Hersteller & Marken :3
DAS BEKOMMST DU BEI UNS
Kostenfreier Versand, 14 Tage Rückgaberecht & Zahlung per PayPal, Kreditkarte, Klarna und mehr. Rechnung inkl. MwSt.
COSPLAY & WIG COMMISSIONS
Wir bieten handgefertigte Cosplay & Wig Commissions sowie 3D Druck an, schau dich bei uns im Shop um :)
Key Product Features:
Material:PU Synthetic Leather
Size:100x160cm
Conversion:1(inch)=2.54(cm), 1(cm)=0.39(inch)
Package: 1 x Synthetic Leather
Product Description:
♡ Suitable for repair sofa and Leather bag.
♡ Healthy, Breathable, Environment
Note:
1.Due to the difference between different monitors,the color of the actual item may vary slightly from the above images.
2.The size may have 1-2cm differs due to manual measurement. Please note when you measure.










Payment Method
We only accept Escrow,Credit card,Western Union.
Please pay within 7 days of order.
About Us
We are international seller from China mainland. Please be patient!
If you have any questions or any special request, do please contact us.
We will reply in 24 hours due to the time difference between us, thanks for your understanding.
Shipping
Your payment has been confirmed, we will send your order as soon as possible.
Standard Service is China Post Air Mail.
We ship Monday – Saturday excluding holidays. Please send us an email before your payment if you wish to change shipping address.
The shipping time during Holiday Season (Christmas, Chinese New Year etc) could be longer than usual time.
We strive for 5-stars in Feedback.
If you are not satisfied with our products and service, please kindly contact us before leaving any negative and neutral feedback. We will try our best to satisfy you. Thank you very much!
Do not hesitate to contact us any time before and after your purchase; we are committed to your 100% customer satisfaction. We back our commitment with superb service, 100% full money back and a customer satisfaction guarantee.
| Gewicht | 0,500 kg |
|---|---|
| Maße | 20 × 15 × 5 cm |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| Material | PU |
| Model Number | HG-HT0366 |
| Set Type | YES |
| Pattern | Finished |
| is_customized | YES |
| Type of Wholesale | no |
| Backing Technics | Woven |
| Thickness | 0.7mm |
| Feature | waterproof, Elastic, Anti-Mildew, Abrasion-Resistant, Synthetic Leather |
| Width | 100x160cm |
| Use | Home Textile, Decorative, Belt, Chair, BAG, sofa, NOTEBOOK, GLOVES, Car Seat, CAR, Garment, shoes, Apparel Sewing PU Fabric |












