Furry Ear Anime Cosplays Hair Accessory Animal Ears Charming Foxes Headband Cute Plush Headdress for Costume Party
€29,95 incl. MwSt
Mit dem Kauf bestätigst du, dass du unsere AGB, Widerrufsrecht, & Datenschutzerklärung zur Kenntnis genommen hast und akzeptierst.
Wir liefern deutschlandweit 🙂 Schweizer Kunden bestellen bitte über MeinEinkauf.
UNSER VERSPRECHEN BEI COSPLAYHERO
Riesige Auswahl an Cosplays & Kostümen verschiedener Hersteller & Marken :3
DAS BEKOMMST DU BEI UNS
Kostenfreier Versand, 14 Tage Rückgaberecht & Zahlung per PayPal, Kreditkarte, Klarna und mehr. Rechnung inkl. MwSt.
COSPLAY & WIG COMMISSIONS
Wir bieten handgefertigte Cosplay & Wig Commissions sowie 3D Druck an, schau dich bei uns im Shop um :)
Features:
Brand new and high quality
High-quality faux furry ears, perfect for most animals cosplays, like charming foxes, cool wolf, cute cats.
The heads hoop is high elastic, one size fit most people. With even edges, will not hurt your scalps or ears.
This headwear is handmade with great craftmanship. A wonderful gift for your female families and friend.
Easy to match your dresses and hairstyle on occasions of parties, photo taking, and any other celebrations.
Best for parties, themed parties, cosplays, costume parties, Halloween, Christmas and New Year.
Specifications:
Material: Plush
Color: In Pictures Show
Size (Approx.): Single Ear Size 9x6x10cm/3.54×2.36×3.94in
Weight: Approx. 55g
Note:
1.Please allow 0-1cm error due to manual measurement. please make sure you do not mind before you bid.
2.Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. Thank you!
Package Includes:
1 Piece Furry Animal Ears Headband










| Gewicht | 0,086 kg |
|---|---|
| Größe | 20 × 20 × 20 cm |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Gender | WOMEN |
| Material | Plush |
| Hign-concerned Chemical | none |
| Item Type | headwear |
| Characters | as described |
| Special Use | costumes |
| Size | 9x6x10cm |
| Choice | yes |
| semi_Choice | yes |

















