Lolita Faux Fur Cat Ear Headband Anime Costume Plush Hair Hoop for Music Festival Halloween Carnival Party Cosplay Photo Props
Preisspanne: €40,95 bis €43,95 incl. MwSt
Mit dem Kauf bestätigst du, dass du unsere AGB, Widerrufsrecht, & Datenschutzerklärung zur Kenntnis genommen hast und akzeptierst.
Wir liefern deutschlandweit 🙂 Schweizer Kunden bestellen bitte über MeinEinkauf.
UNSER VERSPRECHEN BEI COSPLAYHERO
Riesige Auswahl an Cosplays & Kostümen verschiedener Hersteller & Marken :3
DAS BEKOMMST DU BEI UNS
Kostenfreier Versand, 14 Tage Rückgaberecht & Zahlung per PayPal, Kreditkarte, Klarna und mehr. Rechnung inkl. MwSt.
COSPLAY & WIG COMMISSIONS
Wir bieten handgefertigte Cosplay & Wig Commissions sowie 3D Druck an, schau dich bei uns im Shop um :)
Lolita Faux Fur Cat Ear Headband Anime Costume Plush Hair Hoop for Music Festival Halloween Carnival Party Cosplay Photo Props
Features:
This cat ear headband is meticulously handcrafts, with every details carefully crafted to ensure the uniqueness and delicacies of the product.
Adopts cosplay simulation , making the ears presenting a realistic animal ear effect, allowing the wearer to better play the role.
plush ears, comfortable to touch, giving a warm feeling, adding charm.
Made of quality materials, ensuring good durability and comfort, and preventing slipping or tightening of when worn.
The hair bands adopts an elastic design that can be adjusted according to the wearer’s head circumference, ensuring stable wearing and reducing the pressure on the hair.
Suitable for Halloween, Christmas, role-playing, costume parties, birthday parties, carnivals, parties, clubs, and more.
Specifications:
Material: Plush
Color: Black White, Black, Black Pink, Black Blue (optional)
Suitable for head circumference of 55-60cm/21.6-23.6inch
Package Includes:
1x Cat Ear Headband
Note:
Please allow 1-2cm errors due to manual measurement.
Please allow for slight color differences due to different display resolution.
























| Gewicht | 0,090 kg |
|---|---|
| Größe | 10 × 10 × 10 cm |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Gender | WOMEN |
| Material | POLYESTER |
| Hign-concerned Chemical | none |
| Item Type | headwear |
| Characters | other |
| Special Use | costumes |
| Size | as picture shown |
| Suitable for head circumference | 55-60cm/21.6-23.6inch |
| Support | Wholesale, Dropshipping |

















